Книга «Коли серце плаче або страта одержимості»

Книга «Коли серце плаче або страта одержимості»

СЮЖЕТ КНИГИ

Франція, Долина замків. З таємничого будинку на пагорбі «Medmor» зникає знаменита письменниця, автор історичних романів Гаель Вільньов. Її ім’я відоме всій Європі: вона посідає перші рядки у рейтингу популярних письменників-романістів.

Справу беруть під свій контроль префект департаменту та особисто міністр внутрішніх справ Франції. Як близький друг Гаелль, до розслідування підключається колишній комісар національної поліції департаменту Лютгард Аллар.

Основна версія – викрадення.

Але від викрадачів не надходить жодних вимог. Водночас починають відбуватися незрозумілі містичні події, пов’язані з тими, що відбувалися понад триста років тому…

ОПИС КНИГИ

Кількість сторінок 712
Тираж 3000 Формат книги 60Х90/16
Видавець ПАІС, Львів

Ціна: 190 грн

АНОТАЦІЯ ВИДАВЦЯ

Містичний детектив як перспективний напрямок в української літературі

Гостросюжетний дебютний роман українського письменника Дмитра Безуглого написано у жанрі «містичного детективу». Над книгою автор працював рівно десять років, і вона, безперечно, приречена стати явищем вітчизняної белетристики у цьому неординарному жанрі. Чому так?

По-перше, це не просто детективний роман, а художній твір, у якому вміло поєднуються різні форми – від епосу до документальної прози з елементами етико-філософського трактату. Оригінальна сюжетна лінія тут наскрізь пронизана містикою, таємницями та дивовижними пригодами героїв, які зіткнулися у звичайному житті з чимось незрозумілим. З тим, що здатне викликати різноманітні почуття: цікавість, подив, здивування, страх. По-друге, до твору не можна відноситися однобоко. Він розповідає про низку подій і спирається на історії та легенди, які ніким досі не спростовані. І тому може викликати суперечливі міркування та питання – чи можливе таке у реальному житті чи ні? Що правда, а що вигадка? По-третє, роман містить велику кількість фактів з історії Франції на релігійну тематику в переплетенні з мирським життям та міфами, що робить твір дуже насиченим. І, нарешті, по-четверте, до уваги читача представлений роман, де докладно описані обряди екзорцизму, наслідки одержимості демонами, масова істерія, існування таємних релігійних орденів та традиції, що пройшли крізь час і збереглися в наші дні. На сторінках роману відображено сенс протистояння добра і зла, що не нове, саме по собі, проте його сюжет ґрунтується на детально описаних фактах фанатизму та віри, здатних змінювати людину, її психіку та сприйняття дійсності. Навіть у сучасному світі, що динамічно розвивається. І це є найсильнішою зброєю в руках тих, хто майстерно заражає і потім маніпулює такими людьми, одержимими фанатичною ідеєю.

Дія роману розгортається у Франції, переважно – у місті Ле-Ман та його околицях. Головний герой – колишній комісар поліції Лютгард Аллар – виявляється втягнутим у розслідування викрадення знаменитої письменниці Гаель Вільньов, яка доводиться йому близьким другом. Але чи було викрадення? Адже вона безслідно зникла з таємничого будинку на пагорбі «Medmor», спорудженого понад триста років тому чаклуном і має дуже погану славу. До того ж двоюрідного брата Гаеля Вільньова було знайдено в підвалі цього будинку в стані коми. Поліція топчеться на місці — жодних вимог від викрадачів і жодних слідів, які можуть пролити світло на загадкове зникнення знаменитої письменниці. Резонансна справа набирає обертів у пресі, префект департаменту вимагає якнайшвидшого результату, а офіційний Париж бере його під контроль. Але що далі головні герої заглиблюються в розслідування, то більше виникає незвичайних подій, що вражають своєю містичною зухвалістю і новими таємницями. Історія таємничого будинку на пагорбі «Medmor» сповнена жахами сатанинських жертвопринесень, а протистояння таємних релігійних орденів, що діють до цього дня, сягає корінням у далеке минуле. На тлі всього цього – одержимість та екзорцизм, детальні описи яких викликають почуття огиди та страху. Коли, нарешті, головному герою книги вдається дійти до істини – вона виявляється складною, заплутаною та приголомшливою у своїй суті. Несподіваний фінал неможливо передбачити…

«Коли серце плаче» — роман, своєрідний як за змістом, а й внутрішньої структурою. Починається як класичний історичний детектив. Таким є його сприйняття читачем на первинному етапі. Але невдовзі у творі з’являються містичні елементи. Історичні екскурси до реального минулого середньовічної Франції посилюють своєрідність структури роману. Окремі, далеко не рідкісні, епізоди з історії описані у творі кілька разів з різним рівнем деталізації та повноти, що є творчим літературним почерком автора, його манерою посилення вражень і думок від прочитаного. Ця творча манера витримування інтригуючого моменту та індивідуальна форма зняття розумової напруги у засвоюванні тексту: читач, зустрічаючи знайомі епізоди, має можливість перевести подих і на хвилину-другу розслабитись.

Широко відомий автор, як, втім, і початківець підсвідомо шукає свого читача, у тимчасовому та просторовому діапазоні веде з ним заочний діалог, орієнтується на його інформаційні, естетичні та літературні запити. Вдячним читачем «Коли серце плаче» буде реципієнт, до душі якому припали всесвітньо відомі романи «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова, «Вогненний ангел» Валерія Брюсова, «Сто років самотності» Габріеля Гарсіа Маркеса, а також витриманий у класичному стилі містичних творів київського письменника Євгена Ілліна під назвою “Каліграф”.

Незаперечною майстерністю автора є збереження інтриги роману до останніх його сторінок, у чому він може змагатися з великим майстром несподіваної розв’язки – бразильським письменником Пауло Коельо, чиє неперевершене вміння інтригувати виявилося у романі «Вероніка вирішує померти».

Книга сприймається неоднозначно, змушуючи багато про що задуматися. І усвідомлювати, що навіть у нашому світі все ще існують окультно-релігійні явища середньовіччя. Запропонований Дмитром Безуглим роман – феєрична гостросюжетна суміш минулого та сьогодення, реального та містичного, з якої автор вибудовує твір, здатний зацікавити як досвідченого читача елітарної літератури, так і звичайного любителя детективів.

Ігор Паславський

Директор видавництва «ПАІС»

Догори

Заказать книгу

Книга «Коли серце плаче або страта одержимості»

    Замовити книгу

    Книга «Коли серце плаче або страта одержимості»